מהן הלוואות בערבות מדינה לעסק קטן

עסקים קטנים רבים מוקמים מדי שנה בישראל. רבים מהעסקים הקטנים כוללים אדם אחד, הבעלים, שהוא גם העובד היחיד בעסק. עסקים קטנים כאלו נפוצים בתחומים כמו עיצוב, ראיית חשבון, תחומים טכנולוגיים שונים (כמו בניית אתרי אינטרנט) ותחומים רבים נוספים.

עסקים הכוללים אדם אחד זקוקים גם הם להלוואות על מנת להקים את העסק. אמנם לא מדובר במקרים האלו בתשלום לכוח אדם, אך כל עסק קטן חדש דורש השקעה כספית. אחד מהדברים הכי חשובים לעסק החדש הוא שיווק ופרסום.

שיווק נעשה כיום בערוצים רבים. שיווק דיגיטלי נפוץ במיוחד עבור עסקים קטנים. שיווק דיגיטלי כולל בדרך כלל הקמת אתר ודפי נחיתה ייעודיים, וכמו כן קידום ממומן במנועי החיפוש וברשתות החברתיות השונות.

על מנת להצליח להשקיע בשיווק יש לגייס אשראי ראשוני. בעלי עסקים טריים אינם תמיד מודעים לכך שיוכלו לקבל הלוואות בערבות המדינה לעסק קטן. מדובר בהלוואות עד גובה של חצי מיליון ש"ח הניתנות לאחר הגשת בקשה רשמית לכך. התנאי המיידי לקבלת ההלוואה היא שמדובר בעסק בעל מחזור הכנסות קטן ממאה מיליון שקלים.  

ישנם כמה מסלולים עיקריים כאשר מגישים בקשה לקבלת הלוואות בערבות מדינה לעסק קטן. עסקים קטנים בדרך כלל נכנסים למסלול "עסקים בהקמה". במסלול זה יש צורך בביטחונות של כעשרה עד כעשרים וחמישה אחוז.

היתרון העיקרי בקבלת הלוואות בערבות המדינה לעסק קטן הוא שהריבית היא בהתאם לריבית בשוק ונמוכה יותר מהריבית שנדרשים לשלם במקרים רבים אחרים. בנוסף, כל אחד יכול להגיש בקשה לקרן ולהציג את תכניות העסק שלו. ישנן גם חברות המעניקות סיוע וייצוג לבעלי עסקים קטנים על מנת להבטיח שהסיכוי לקבלת הלוואות בערבות המדינה לעסק קטן תצליח.

את ההלוואה עצמה תוכלו לקבל מידי אחד הבנקים הגדולים, אך הערבות להלוואה תינתן על ידי המדינה. פריסת התשלומים בכל המסלולים נעשית בדרך כלל בחמש שנים, תוך מתן אפשרות לדחות את מועד התשלום הראשון.

מומלץ לבעלי עסקים קטנים להכיר את האפשרות הזו לקבלת הלוואה, בייחוד כאשר מלאכת קבלת הלוואה עסקית רגילה מהבנק אינה תמיד פשוטה.

5 תגובות בנושא “מהן הלוואות בערבות מדינה לעסק קטן”

  1. מה היית מוכן לעשות בשביל להגשים חלום ? לטוס להודו, 6 שעות, ולעבור ניתוח השתלת שיער אצל אחד המנתחים הטובים בעולם, זה בטח אחד הדברים הכי קלים שאפשר לעשות… מה גם שהתהליך יהיה במחיר הגיוני, לא כמו במקומות אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.